82364
Book
In basket
Odnaleziony ksiądz / Marcin Adamiec. - Warszawa : Agora, 2024. - 311, [1] strona ; 21 cm.
„Cud narodzin - ciągle nie wierzę, że to piszę! - jest najpoważniejszym złamaniem ślubów kościelnych, jakie ksiądz składa w dniu święceń. Na wszystko inne biskup przymknie oko. Nawet jeśli ktoś molestował dziecko, czeka go jeszcze proces, w trakcie którego wiele się może zdarzyć. Jednakże ksiądz mający dziecko to już zupełnie inna sprawa. I chociaż bycie rodzicem jest jednym z największych darów, jakie można otrzymać od życia, to w oczach biskupa i Kościoła jest owocem przestępstwa. I co za dziwaczny paradoks: wszystko inne biskup jest gotów przebaczyć, ale miłości i nowego życia nie. Małżeństwo, bycie rodzicem, odważne, szczere życie przestępstwem? Miłość do drugiego człowieka takim samym przestępstwem jak pedofilia?” (Z okładki).
„Odnaleziony ksiądz”, kontynuacja bestsellerowej autobiograficznej książki Marcina Adamca „Zniknięty ksiądz”, jest intymną opowieścią nie tylko o odchodzeniu od Kościoła, który zawiódł nadzieje młodego księdza, ale też o konfrontacji byłego duchownego z nowym, świeckim życiem. Czy uda się nie tylko zbudować rodzinę, ale też ją utrzymać, jeśli twoim zawodem jest „ksiądz”? Jak po rozbracie z Kościołem urządzić sobie relacje z ludźmi i Bogiem? Jak być jak najbardziej ziemskim ojcem? Marcin Adamiec niezwykle szczerze, bezpretensjonalnym językiem i ze swadą opowiada o swoim życiu w świecie kleru i poza nim. O utracie złudzeń, ale też o odnalezieniu sensu w życiu, którego musiał się nauczyć na nowo. (Z okładki).
Tamtego dnia nie musiałem się już nikogo bać. Byłem od trzech lat poza strukturami Kościoła. Miałem pracę, ożeniłem się, a teraz cieszyłem się z dziecka, które właśnie miało przyjść na świat. Ktoś mi nawet powiedział, że każdy ksiądz powinien mieć żonę i dzieci. I że wstyd to byłby wtedy, gdybym teraz siedział na plebanii i udawał, że to nie moja sprawa. (Fragment)
Availability:
Wypożyczalnia Główna
All copies are currently on loan: sygn. 2 (2 egz.)
Filia Łomnica
All copies are currently on loan: sygn. 2 (1 egz.)
Notes:
General note
Na okładce: Dziecko w oczach biskupa to owoc przestępstwa. Wszystko inne biskup księdzu przebaczy, ale miłości i nowego życia nie.
Kontynuacja książki "Zniknięty ksiądz".
Summary, etc.
Regionalia: Autor był wikarym parafii w Oleśnie.
Reviews:
The item has been added to the basket. If you don't know what the basket is for, click here for details.
Do not show it again